Specjalistyczne blachy podestowe.

Antypoślizgowe funkcje specjalistycznych blach perforowanych


Blacha perforowana ma wiele odsłon.


Jednym z rodzajów blachy perforowanej jest blacha wytłaczana o funkcji antypoślizgowej, wykonywana na specjalistycznych prasach szeroko-perforujących wg normy DIN 24041.


Blacha antypoślizgowa STOP8U47,5 oferowana przez firmę Perforacja –

blachy perforowane sp. z o.o. z Krakowa, oprócz  antypoślizgowej powierzchni wytłaczanej posiada także kolejną zaletę - dodatkowe otwory odprowadzające wodę z powierzchni blachy.


Do metali z jakich wykonuje się blachy antypoślizgowe należą trzy  podstawowe ich rodzaje, mianowicie: stal zwykła węglowa, popularnie nazywana stalą czarną (choć jej barwa jest szara, popielata, stalowa) oraz stal nierdzewna aisi 304/ 1.4301, a także tak popularny metal jakim jest  aluminium.


Coraz bardziej znany  i lubiany produkt industrialny   jakim jest  blacha perforowana  znajduje obecnie zastosowanie nie tylko w instalacjach przemysłowych ale także  w architekturze oraz   wzornictwie i  w aranżacji nowoczesnych wnętrz.


Przez ostatnie sto lat  blachy perforowane, antypoślizgowe wykorzystywane były głównie jako podesty i podłogi przemysłowe, metalowe schody, stalowe stopnie oraz elementy wind przemysłowych.

Stosowane je wszędzie tam gdzie należało minimalizować i ograniczać ryzyko poślizgu i równocześnie odprowadzać nadmiar wody.


Stąd też specjalna wypukła, antypoślizgowa powierzchnia  na blachach STOP8U47,5.


Obecnie metalowe powierzchnie antypoślizgowe w postaci blach do  specjalistycznych zastosowań z  firmy Perforacja-blachy perforowane sp. z o.o. z Krakowa  służą  nie tylko do tego celu; owszem, wykorzystuje się je nadal w przemyśle, jako część instalacji przemysłowych, ale także coraz powszechniej i chętniej w architekturze jako nowoczesny element industrialnych wnętrz o loftowym charakterze.Perforacja – blachy perforowane sp. z o.o. z Krakowa oferuje już od prawie 23 lat najwyższej jakości blachy perforowane,  w tym również blachy antypoślizgowe wykonywane z certyfikowanych materiałów z atestem.


Zaufaj doświadczonym ekspertom w dziedzinie metalu.

Zapraszamy do współpracy!