Siatka cięto-ciągniona - charakterystyka i zastosowanie.

Siatka cięto-ciągniona to produkt znajdujący wszechstronne zastosowanie w wielu dziedzinach życia oraz w wielu gałęziach przemysłu.


Wykorzystuje się ją zarówno w produkcji przemysłowej, w szeroko pojętym budownictwie, jak i do wytwarzania galanterii metalowej. Może ona znaleźć zastosowanie jako element osłonowy, ogrodzeniowy, obudowa maszyny, urządzenia, komponent aparatury, a także może zostać wykorzystana do budowy ogrodzenia, balustrady balkonowej lub schodowej, ścianki działowej czy też element nowoczesnego sufitu podwieszanego. Perforacja - blachy perforowane sp. z o.o. oferuje siatki cięto-ciągnione produkowane z różnych materiałów, o różnej grubości, wielkości otworów, a także w różnym formacie arkusza


siatka cięto-ciągniona - czym się wyróżnia?


Siatka cięto-ciągniona - co ją wyróżnia spośród innych naszych produktów? Jej unikalność polega na tym, że tak jak już wskazuje sama nazwa, wytwarzana jest w procesie nacinania i rozciągania blachy. Tymczasem inne rodzaje siatek wykonywane są z drutów. W przypadku siatki cięto-ciagnionej czynności te, to znaczy nacinanie i rozciąganie blachy wykonywane są równocześnie. W ten sposób w miejscu powstałych nacięć otrzymuje się charakterystyczne otwory. Mają one regularne kształty, dzięki którym siatka cięto-ciągniona wygląda niezwykle estetycznie. Oferowane przez nas siatki cięto-ciągnione wykonujemy z takich materiałów jak:


  • stal zwykła
  • stal ocynkowana
  • stal nierdzewna — kwasoodporna
  • aluminium
  • miedź
  • mosiądz
  • brąz
  • tytan
  • złoto


Standardowe wymiary arkuszy siatek cięto-ciągnionych, jakie są zawsze w naszej ofercie to produkt w formacie 1000x2000 mm. Ponadto możemy Państwu zaoferować siatki cięto-ciągnione w większych formatach, na przykład 1250x2500 mm lub nawet 1500x3000 mm. Wykonujemy także siatki na specjalne zamówienie, w innych wymiarach, zgodnie z zapotrzebowaniem Klientów.


siatka cięto-ciągniona - zalety


Wiemy już, czym siatka cięto-ciągniona różni się od innych rodzajów siatek metalowych. Teraz pora poznać także jej zalety, dzięki którym tak chętnie decyduje się na jej zakup w naszej firmie tak wielu Klientów. Siatka cięto-ciągniona jest produktem unikalnym, ponieważ, podobnie jak blacha perforowana posiada jednolitą strukturę, dobrą wytrzymałość, odpowiedni do wymagań prześwit i stosunkowo niewielką wagę. Jest to produkt trwały i odporny. Co więcej, siatka cięto-ciągniona łatwo poddaje się wszelkiej dalszej obróbce, to znaczy cięciu, gięciu, spawaniu oraz lakierowaniu. 


zastosowanie siatki cięto-ciągnionej


Siatki cięto-ciągnione posiadają nieograniczone możliwości zastosowania. Elewacje wykonane z siatki cięto-ciągnionej sprawiają, że budynki wyróżniają  się spośród innych swym wyglądem, z uwagi na niestandardowe wzornictwo. W nowoczesnej architekturze, w tym także architekturze wnętrz bardzo często  projektowane i wykonywane są sufity z siatki cięto-ciągnionej. Rozwiązanie to jest bardzo dobrym wyborem zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym — m.in. ze względu na akustykę, jaką taki sufit jest w stanie zapewnić. Siatka cięto-ciągniona doskonale nadaje się także do innych zastosowań budowlanych. Balustrada lub ogrodzenie z siatki cięto-ciągnionej to coraz częstsze, coraz bardziej popularne rozwiązania, proponowane przez architektów oraz projektantów. Z łatwością można z niej wykonać także wiele elementów dekoracyjnych, jak chociażby elementy oświetlenia czy mebli, ponieważ w połączeniu z drewnem pozwala na uzyskanie doskonałego efektu wizualnego. Podobnie jest w przypadku blach perforowanych.

Jeśli interesują Państwa siatki cięto-ciągnione zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Od ponad 25 lat oferujemy blachy perforowane oraz siatki z metalu w różnorodnych wzorach, grubościach, materiałach oraz formatach. Zapraszamy do współpracy. Złóż zamówienie i dołącz do grona 20 000 zadowolonych Klientów!