Niezwykła, pełna gracji ozdoba elewacji to elegancka i stabilna siatka cięto-ciągniona.

Siatka cięto-ciągniona, przemysłowy produkt, powstały podczas nacinania i rozciągania metalu, procesu wykonywanego na nowoczesnych maszynach.


charakterystyka siatki cięto-ciągnionej


Do metali, z jakich wykonuje się siatki cięto-ciągnione należą: stal zwykła węglowa, popularnie nazywana stalą czarną (choć jej barwa jest szara, popielata, stalowa), stal ocynkowana, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, aluminium, mosiądz, miedź, a nawet złoto.

Coraz bardziej popularny i lubiany produkt architektoniczny, jakim stała się w ostatnich latach siatka cięto-ciągniona, znajduje obecnie zastosowanie zarówno w architekturze, jak i wzornictwie przemysłowym, a także aranżacji nowoczesnych wnętrz.


zastosowanie siatki cięto-ciągnionej


W ubiegłym stuleciu siatki cięto-ciągnione wykorzystywane były jako element maszyn przesiewających kruszywa, w kopalniach jako sita i osłony, obudowy dźwigów, wind.


Obecnie służą nie tylko do tego celu; owszem, wykorzystuje się je jako obudowy maszyn, urządzeń, osłony, podesty antypoślizgowe.


Jednak główne zastosowanie siatek cięto-ciągnionych to obecnie wentylowane elewacje, elementy architektoniczne, ozdobne balustrady. Zaletą siatek cięto-ciągnionych jest bardzo mała waga/m² oraz możliwości wyboru otworów pośród różnych kształtów w siatce cięto-ciągnionej.


W zależności od preferencji oraz przeznaczenia można dobierać otwory typowe, czyli najpopularniejsze rombowe. Mogą to być także otwory kwadratowe, heksagonalne – czyli sześciokątne – lub nawet okrągłe, w tym przypadku otwory okrągłe mogą stanowić doskonały zamiennik dla blach perforowanych.

Możliwości wyboru spośród siatek o różnych prześwitach, od 0% do nawet prawie 90%, to niezwykła zaleta i istotny element charakterystyki tego nowoczesnego produktu, jakim jest siatka cięto-ciągniona.


Fasada, elewacje, sufity podwieszane wykonywane z siatek cięto-ciągnionych, balustrady schodowe, wiaty, ogrodzenia pokazują jak pięknym i wdzięcznym produktem jest siatka cięto-ciągniona.

Perforacja – blachy perforowane sp. z o.o. z Krakowa oferuje już od ponad 23 lat najwyższej jakości siatki, także siatki cięto-ciągnione, w tym również siatki plecione, siatki zgrzewane, nowoczesne siatki fasadowe o dużych mostkach, a także wszelkiego rodzaju blachy perforowane.


Zaufaj doświadczonym ekspertom i prześlij zapytanie dotyczące  siatek cięto-ciągnionych.


Zapraszamy do współpracy!