Blacha perforowana - wzory, rodzaje i jej zastosowanie.

W wielu dziedzinach przemysłu i gospodarki  wykorzystywane są blachy perforowane. Wzory perforacji, kształty otworów mają wpływ nie  tylko na ich wygląd, ale decydują także o tym  jakimi blachy perforowane będą wykazywały się właściwościami. Właśnie dlatego, zanim zdecydujecie się Państwo na zastosowanie blach perforowanych, warto poznać możliwości dotyczące wzorów i wielkości otworów dostępnych w blachach perforowanych.


blacha perforowana — wzory


Ogromny wybór dotyczący kształtów, wzorów blachy perforowanej pozwala na  dopasowanie tego  produktu  nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim funkcji, jakie ma spełniać. Z blach perforowanych   wykonuje się obudowy, ścianki działowe, sufity podwieszane panele czy elewacje wentylowane, a także elementy maszyn i urządzeń.  Do każdego z tych zastosowań proponujemy wzory okragłe, kwadratowe, podłużne lub sześciokątne, a także dekoracyjne. Przykładowo wzory oczek  okrągłych oferujemy od wymiaru otworu 0,4 mm aż po 100 mm; wszystko w zależności od potrzeb i zastosowanej technologii. Zastosowanie blachy perforowanej jest na świecie obecnie na tyle powszechne, że można już indywidualnie dobierać i dopasowywać  rodzaje blach perforowanych do konkretnych zastosowań i  wykonania konkretnej pracy. Perforacja - blachy perforowane sp. z o.o. zapewnia szeroki wybór blach perforowanych o różnych wzorach. Korzystając z naszych usług, możecie Państwo zamówić wyprodukowanie  blach perforowanych z otworami okrągłymi, kwadratowymi, podłużnymi, a także sześciokątnymi. Nasz asortyment obejmuje także blachy z perforacją w formie otworów dekoracyjnych, na przykład mozaikowych lub rombowych. W zależności od konkretnych potrzeb blachę możecie Państwo z naszą pomocą dopasowywać także pod względem układu otworów — prosty, mijany lub diagonalny. Dzięki temu bez problemu wybierzecie Państwo u nas blachy perforowane odpowiadające w pełni Państwa potrzebom.


gatunki materiałów  blachy perforowanej


Wspomnieliśmy już o tym, że dostępne są różne wzory blachy perforowanej. Jednak ich rodzaje oraz grubości blachy  ściśle związane są  z gatunkiem  materiału, z którego ją wykonano. Korzystając z oferty naszej firmy Perforacja — blachy perforowane sp. z o.o., możecie Państwo liczyć na precyzyjne wykonanie każdego rodzaju perforacji. Perforacja blachy wykonywana jest przez nas na takich materiałach jak:

 • stal zwykła
 • stal ocynkowana
 • stal nierdzewna
 • stal kwasoodporna
 • stal żaroodporna
 • aluminium
 • miedź
 • mosiądz
 • tytan-cynk
 • alu-cynk
 • COR-TEN

Jak można zauważyć, wachlarz  dostępnych rodzajów blach perforowanych jest szeroki. Każdy nasz  Klient może więc liczyć na znalezienie perforacji odpowiadającej jego potrzebom.


zastosowanie blachy perforowanej


Gdy  zdecydujecie się Państwo na zamówienie konkretnego rodzaju blachy perforowanej, warto zwrócić uwagę na jej przeznaczenie czyli zastosowanie. Zamierzacie Państwo wykonać z blachy perforowanej   osłonę, balkon, sufit podwieszany  lub elewację?  Nasze produkty to doskonały wybór w tym względzie. Każda blacha perforowana zastosowana w budownictwie będzie nie tylko elementem wpływającym na estetykę konkretnej inwestycji ale i zapewni oraz zagwarantuje  trwałość i stabilność  z uwagi na zastosowany ponadczasowy materiał jakim jest  metal. Ze względu na doskonałe właściwości wentylacyjne  blacha perforowana doskonale nadaje się do zastosowania w urządzeniach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych,  suszarniach. Z perforacji możesz też skorzystać wtedy, gdy z wnętrza konstrukcji chcesz odprowadzić ciepło. Właśnie dlatego, blachy ozdobne perforowane często wykorzystywane są m.in. przy zabudowie grzejników. Materiał ten nadaje się także do produkowania mebli metalowych, ogrodowych bądź też parkowych lub mebli warsztatowych, a także ekspozytorów sklepowych, stojaków, reklam.  Możliwości  zastosowania blachy perforowanej tak naprawdę są nieograniczone. Różnorodne wzory perforacji sprawiają, że z powodzeniem można z niej skorzystać, tworząc elementy oświetleniowe i ozdobne elementy wyposażenia wnętrz.

Wzory i rodzaje blachy perforowanej dają bardzo wiele możliwości. Można ją wykorzystać w każdej niemalże dziedzinie przemysłu, w każdej branży. Od piekarnictwa- blacha jako podłoże do wypieku pieczywa, po sita przemysłowe w kopalniach lub separatory w rafineriach oraz ozdobne nowoczesne balkony i elewacje..

Jesteśmy ekspertami w zakresie perforowania blachy.

Złóż zamówienie w naszej firmie i dołącz do grona zadowolonych Klientów, którzy są z nami już od ponad 25 lat!